Miesięczne archiwum: Sierpień 2016

Piramida odżywiania

W 2016 roku nastąpiła zmiana ułożenia różnych produktów w propagowanej od lat przez dietetyków i lekarzy, powszechnie uznawanej piramidzie optymalnego odżywiania. Skłoniło mnie to do refleksji jak to możliwe, że to co do tej pory było uważane za optymalne, już takie nie jest?… Zastanowiło jednocześnie jak długo optymalne będzie to, co obecnie jest propagowane? Nie wierząc temu co ogólnie jest propagowane tylko analizując własne doświadczenia oraz to, czym dzielą się osoby które głównie wsłuchują się w rzeczywiste potrzeby swojego ciała zauważam, że  im to co wkładamy do ust bliższe jest postaci w jakiej występuje w naturze i na Ziemi, tym i bliższe dla nas.. Tym mniej obciążające nasze organizmy.

Patrząc na wzloty i upadki w tej mojej podróży związanej z odżywianiem dostrzegam, że zmiana tego czym się karmimy jest to proces wymagający uważności oraz podjęcia wysiłku wychodzenia poza utarte schematy i wieloletnie przyzwyczajenia,  które czasami mogą spowodować cofnięcie się o parę kroków. Wchodząc jednak na tę drogę poszerzania świadomości związanej z odżywianiem czujemy gdzieś wewnętrznie, że to właściwy kierunek i nawet jeżeli coś nas na jakiś czas zawróci, gdzieś wewnętrznie zawsze będziemy czuć przyciąganie ku temu co najlepsze dla naszych ciał.

piramida odżywiania

Biorąc po uwagę wpływ poszczególnych produktów nie na ciało fizyczne ale na emocje i struktury pozafizyczne zmieniłbym kolejność uważając mięso zabijanych zwierząt, a więc zjadanie cierpienia, bólu, strachu tych czujących stworzeń  jako najbardziej obciążające  nas i umieściłbym na samym szczycie tej piramidy… <3

Czas płynie, zbieramy doświadczenia i po dwóch latach  zauważyłem, że w powyższej piramidzie zabrakło elementu, który choć niewidoczny, to mający największy wpływ na całość. Relacji Bogiem Ojcem, której najpełniej można doświadczać tylko przez naszego Pana i Brata- Jezusa Chrystusa.  Nasza relacja z Bogiem jest fundamentem wszystkich innych fundamentów i najważniejszą Mocą, która powinna wskazywać kierunek w jakim będziemy kierować swoje kroki i podejmować wysiłki, w  tym te, związane z odżywianiem.